Prodigy sound recording studio

Nahrávací systém

Studio Prodigy Sound je čistě digitální nahrávací studio. Ústředním nahrávacím systémem je software PRO TOOLS (konkrétně verze 7.3). Hardware HD 3 Accel system (3 hardwarové PCI karty s 18 DSP-procesory) je osazen do počítače Apple Macintoh PowerPC G5 s dvěmi procesory. Data jsou uložena v diskovém poli Lacie 800 s ochranou proti ztrátě dat RAID5 a s kapacitou 800 GB.

Převodník AD/DA

Jednou z nejdůležitějších součástí digitálního nahrávacího studia jsou převodníky analogového signálu do digitálního a naopak. Prodigy Sound používá převodník HD I/O 192 americké firmy Digidesign (dnes člen korporace AVID Audio) . Tento převodník umí převádět až 16 analogových signálů do digitálních a až 8 digitálních signálů do analogových současně. Vzorkovací kmitočet je možné nastavit až na 196 kHz a vzorky jsou ukládány ve 24 bitech.


Mix Konzole

K mixování se používá plně automatizovaná digitální konzole Control 24 . Všechny fadery (posuvné i otočné) a všechny parametry použitých plug-in jsou automatizovány a jejich hodnoty jsou ukládány v čase a jsou součástí mix session. Konzole dále obsahuje 16 kvalitních předzesilovačů pro mikrofonní vstupy. Tyto nízkošumové předzesilovače jsou výrobkem firmy FOCUSRITE.

Monitory


Režije je vybavena dvěmi odposlechovými systémy. Vzdálený odposlech tvoří aktivní reprosoustavy GENELEC 8030 A. Blízký poslech je tvořen zesilovačem YAMAHA a reproboxy YAMAHA NS 10.

Mikrofony

Studio vlastní řadu profesionálních mikrofonů, jako např. Neumann U 87, AKG C 451, Rode NTK, SURE mikrofony, ... Kromě toho není problém zajistit pro nahrávání jakýkoli typ mikrofonu dle domluvených požadavku.

Stavební prostory studia

K dispozici je nahrávací místnost o rozměrech 6,5 x 7,5 m a výšce stropu 3 m. Místnost je plně klimatizována a v ní zajištěna stálá vlhkost. Místnost je profesionálně vytlumena a vykazuje akustický dozvuk cca 300 ms. Dále je k dispozici režie, což je místnost o rozměrech 6 x 4,5 m a výšce stropu 3 m. Je také plně klimatizovaná a profesionálně vytlumená. Dozvuk v této místnosti vykazuje 150 ms. K těmto místnostem je přilehlá tzv. Locking Room, která slouží zároveň jako oddechová místnost pro muzikanty. Místnost je vybavena TV, DVD, rádiem a pohovkou. Vedle této místnosti je kuchyňka a sociál se sprchou.